Prefectura Suceava a primit, ieri, o delegație formată din Bogdan Bănică – vicepreședinte al Federației Sindicatelor din Poliție și Administrație Publică SMARTLEX, Gabriel Ivanov – prim-vicepreședinte al Federației SMARTLEX, Nuțu Huțan – președinte executiv al Sindicatului Național DECUS, Vali Pușcaș – vicepreședinte al Sindicatului Național DECUS Suceava și Adrian Forțodi – președinte al Sindicatului DECUS Sibiu.
Prefectul PSD Traian Andronachi a precizat că scopul întâlnirii a fost de a discuta problemele cu care se confruntă angajații Serviciului Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Suceava.
“Am efectuat o vizită la sediul Serviciului din incinta Iulius Mall Suceava, unde am avut discuții directe cu angajații, având posibilitatea de a discuta împreună cu colegii noștri, în detaliu, problemele cu care se confruntă, cum ar fi programul de lucru supraîncărcat și deficitul de personal.
Împreună cu reprezentanții sindicatelor am analizat aspectele prezentate de angajați și am discutat posibile soluții pentru remedierea deficiențelor semnalate.
Astfel de întâlniri vor continua în perioada următoare, cu scopul de a asigura furnizarea unor servicii publice de înaltă calitate și eficiență în beneficiul intregii comunități”, a menționat Andronachi.
Bogdan Bănică a oferit o scurtă reacție: “Mulțumim domnului prefect pentru disponibilitate și implicarea proactivă în identificarea soluțiilor de remediere a aspectelor semnalate”.