Noaptea trecută, polițiștii au fost sesizați că în comuna Arbore, în fața unui bar, se află un bărbat în stare de inconștiență.
La fața locului s-a deplasat o echipă operativă din cadrul Serviciului Investigații Criminale Suceava împreună cu procurorul criminalist din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Suceava.
În urma investigațiilor, a rezultat că vineri în jurul orei 23.30, victima Vasile Chindriș, din Cajvana, a intrat în barul S.C. Hapciu S.R.L., unde se afla și Gheorghe Buliga, 30 ani din Arbore, care consuma băuturi alcoolice împreună cu mai mulți prieteni.
La un moment dat, în urma unui conflict spontan și pe fondul consumului de băuturi alcoolice, Buliga i-a aplicat lui Chindriș multiple lovituri de pumn și picioare, atât în zona capului cât și la nivelul corpului, cauzându-i leziuni grave, care în scurt timp au condus la deces.
Agresorul Buliga a fost identificat și ridicat cu sprijinul S.A.S de la locuință, fiind condus la Postul de Poliție Arbore, ulterior fiind introdus în arestul IPJ Suceava.
–